aktualności i wydarzenia


2022-08-29

Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?


Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?
Produkcję węży hydraulicznych rozpoczyna się od nałożenia gumy na rdzeń. Następnie wąż oplatany jest odpowiednią ilością stali. W przypadku nakładania kilku warstw oplotów stalowych oddziela się je cienką warstwą gumy. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie przewodu poprzez nałożen... więcej»

2022-08-26

Rola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśle


Rola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśleRola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśleRola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśle
Hydraulika siłowa to dziedzina zajmująca się układami hydraulicznymi w urządzeniach i maszynach. Obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem i zastosowaniem układów zamkniętych, które z energii ciśnienia cieczy wytwarzają energię mechaniczną. Przekaźnikiem energii w układach hydra... więcej»

2022-08-25

Jakie węże hydrauliczne stosuje się w rolnictwie?


Jakie węże hydrauliczne stosuje się w rolnictwie?Jakie węże hydrauliczne stosuje się w rolnictwie?Jakie węże hydrauliczne stosuje się w rolnictwie?
W maszynach rolniczych najczęściej stosowane są węże hydrauliczne typu 1SN (ciśnienie pracy 200 bar) oraz 2SN (ciśnienie pracy 250 bar) wykonane z czarnej gumy syntetycznej oraz wzmocnione stalowym oplotem. Najpopularniejsze średnice w wężach hydraulicznych 1SN i 2SN to DN10 oraz DN12. W r... więcej»