aktualności i wydarzenia


2022-09-30

Jakie pręty i rury nadają się na cylindry hydrauliczne?


Jakie pręty i rury nadają się na cylindry hydrauliczne?Jakie pręty i rury nadają się na cylindry hydrauliczne?Jakie pręty i rury nadają się na cylindry hydrauliczne?
Producenci siłowników hydraulicznych do ich wytworzenia wykorzystują między innymi pręty tłoczyskowe oraz rury cylindrowe. Rury cylindrowe stosowane są do wykonania nowych cylindrów, które muszą spełniać szereg wymogów - od wysokiej wytrzymałości, przez dobrą spawalność, aż po wys... więcej»

2022-09-29

Węże przemysłowe jako element systemów klimatyzacji


Węże przemysłowe jako element systemów klimatyzacjiWęże przemysłowe jako element systemów klimatyzacjiWęże przemysłowe jako element systemów klimatyzacji
Węże przemysłowe znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do wielu gałęzi przemysłu. Wykorzystywane są do transportu różnego rodzaju substancji, m.in. cieczy, olejów i gazów. Węże charakteryzują się wysoką elastycznością, dzięki czemu mogą b... więcej»

2022-09-19

Rodzaje maszyn do produkcji przewodów


Rodzaje maszyn do produkcji przewodówRodzaje maszyn do produkcji przewodówRodzaje maszyn do produkcji przewodów
Urządzenia do produkcji przewodów hydraulicznych mają swoje zastosowanie w branży hydrauliki siłowej a także w przemyśle. Maszyny są wykorzystywane zarówno w firmach produkcyjnych jak i usługowych. Do produkcji przewodów używa się przede wszystkim: Zakuwarki – służą do zakuwa... więcej»

2022-08-31

Ilość oplotów - ważny parametr przy wyborze węża hydraulicznego


Ilość oplotów - ważny parametr przy wyborze węża hydraulicznegoIlość oplotów - ważny parametr przy wyborze węża hydraulicznegoIlość oplotów - ważny parametr przy wyborze węża hydraulicznego
Wewnętrzna warstwa węża zbudowana jest z syntetycznej gumy odpornej na olej oraz ze stalowych wzmocnień tzw. oplotów stalowych. Wybierając wąż z oplotem stalowym należy zwrócić uwagę na liczbę oplotów znajdujących się w wewnętrznej warstwie węża. Najczęściej spotyka się węże ... więcej»

2022-08-30

Węże hydrauliczne wykorzystywane w górnictwie


Węże hydrauliczne wykorzystywane w górnictwieWęże hydrauliczne wykorzystywane w górnictwieWęże hydrauliczne wykorzystywane w górnictwie
Węże hydrauliczne są wykorzystywane w maszynach górniczych, takich jak ładowarki, przenośniki, wywrotki i maszyny wyciągowe. Przewody te stosuje się do przepływu wodnych olejów, wody, olejów mineralnych i roślinnych oraz tych wyprodukowanych na bazie glikolu, poliglikolu i estrów synte... więcej»

2022-08-30

Kiedy cylindry hydrauliczne wymagają regeneracji?


Kiedy cylindry hydrauliczne wymagają regeneracji?Kiedy cylindry hydrauliczne wymagają regeneracji?Kiedy cylindry hydrauliczne wymagają regeneracji?
Regeneracja siłowników hydraulicznych to usługa polegająca na naprawie albo wymianie zepsutych części. Siłowniki to elementy robocze stosowane w maszynach, które pracują pod wpływem ciśnienia cieczy hydraulicznej - najczęściej odpowiedniego oleju hydraulicznego. Ciecz hydrauliczna napie... więcej»