aktualności i wydarzenia


2022-08-29

Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?


Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?Jak wygląda produkcja węży hydraulicznych?
Produkcję węży hydraulicznych rozpoczyna się od nałożenia gumy na rdzeń. Następnie wąż oplatany jest odpowiednią ilością stali. W przypadku nakładania kilku warstw oplotów stalowych oddziela się je cienką warstwą gumy. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie przewodu poprzez nałożen... więcej»

2022-08-26

Rola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśle


Rola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśleRola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśleRola i znaczenie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśle
Hydraulika siłowa to dziedzina zajmująca się układami hydraulicznymi w urządzeniach i maszynach. Obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem i zastosowaniem układów zamkniętych, które z energii ciśnienia cieczy wytwarzają energię mechaniczną. Przekaźnikiem energii w układach hydra... więcej»

2022-08-25

Jakie węże hydrauliczne wykorzystuje się w rolnictwie?


Jakie węże hydrauliczne wykorzystuje się w rolnictwie?Jakie węże hydrauliczne wykorzystuje się w rolnictwie?Jakie węże hydrauliczne wykorzystuje się w rolnictwie?
W maszynach rolniczych najczęściej stosowane są węże hydrauliczne typu 1SN (ciśnienie pracy 200 bar) oraz 2SN (ciśnienie pracy 250 bar) wykonane z czarnej gumy syntetycznej oraz wzmocnione stalowym oplotem. Najpopularniejsze średnice w wężach hydraulicznych 1SN i 2SN to DN10 oraz DN12. W r... więcej»

2022-08-24

Hydro-Flex wystawia się na AGRO SHOW!


Hydro-Flex wystawia się na AGRO SHOW!Hydro-Flex wystawia się na AGRO SHOW!Hydro-Flex wystawia się na AGRO SHOW!
W dniach 23-25 września rozpoczynają się największe w Polsce targi rolnicze AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania. Będziecie mogli nas odwiedzić na stoisku numer 468 w sektorze E. Zaprezentujemy Wam nasz dedykowany dla rolnictwa asortyment hydrauliki siłowej – na razie nie zdradzamy jednak s... więcej»

2022-08-23

Jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem maszyn do produkcji przewodów marki Uniflex


Jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem maszyn do produkcji przewodów marki UniflexJesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem maszyn do produkcji przewodów marki UniflexJesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem maszyn do produkcji przewodów marki Uniflex
Od wielu lat współpracujemy z niemiecką firmą Uniflex. Każdego roku otrzymujemy certyfikat Autoryzowanego Dystrybutora tej cenionej na rynku marki. Maszyny do produkcji przewodów marki Uniflex są innowacyjne, proste i bezpieczne w obsłudze. W ramach zakupu maszyn Uniflex za pośrednictwem... więcej»

2022-08-22

Produkcja węży teflonowych (PTFE)


Produkcja węży teflonowych (PTFE)Produkcja węży teflonowych (PTFE)Produkcja węży teflonowych (PTFE)
W Hydro-Flex zajmujemy się nie tylko produkcją przewodów hydraulicznych – specjalizujemy się także w produkcji innych typów węży takich jak węże teflonowe. Te konkretne węże przemysłowe charakteryzuje szeroki zakres temperatur (od -70°C do 260°C), elastyczność, bardzo wysoka odp... więcej»