2019-01-18

Prostota i bezpieczeństwo


Prostota i bezpieczeństwo

Siłowniki pneumatyczne to rodzaj silnika, którego zadaniem jest, zamiana energii sprężonego powietrza na energię mechaniczną. Siłowniki pneumatyczne w przemyśle stosowane są ze względu na swoją prostą budowę i różnorodność rodzajów. Wyróżnić można kilka rodzajów siłowników ze względu na rodzaj ruchu roboczego (liniowe, kątowe i krzywoliniowe), jak i ze względu na rodzaj użytego elementu roboczego (mieszkowe, membranowe, tłokowe, nurnikowe i workowe) oraz ze względu na występowanie tłoczyska (tłoczyskowe i beztłoczyskowe).

Prosta zasada działania i wszechstronność pozwalają siłownikom pneumatycznym na szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej wykorzystuje się je w układach automatycznych, gdzie wprawiają maszyny w ruch. Mówimy tutaj o liniach produkcyjnych, prasach czy systemach pakowania oraz etykietowania. Siłowniki pneumatyczne wykorzystuje się w poza produkcyjnych obszarach przemysłu jak m.in. w platformach przeładunkowych czy w maszynach budowlanych. Prostą budowę siłowników zawdzięczamy wyjątkowo trwałym elementom i szybkiej konserwacji polegającej na usuwaniu nieszczelności i smarowaniu uszczelek. Ponadto siłowniki pracują w bardzo trudnych warunkach środowiskowych, które znoszą bardzo dobrze.

Nasza firma poleca Państwu szeroki wybór elementów do pneumatyki m.in. złącza pneumatyczne, węże, armaturę. Pełna oferta dostępna na naszej stronie w zakładce produkty - pneumatyka. Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza udzieli Państwu niezbędnych informacji o naszych wszystkich elementach zarówno do pneumatyki jak i do hydrauliki siłowej. Dodatkowych informacji udzielimy również pod numerem telefonu +48 91 562 05 70.

Zapraszamy.

«powrót