2019-10-31

Klimatyzacja w chłodne dni


Klimatyzacja w chłodne dni

Lato dawno dobiegło końca i nastały jesienne, zimne dni. W związku z tym od razu wyłączamy klimatyzację w swoich samochodach. Niestety, robimy błąd rezygnując z oczyszczonego powietrza w aucie. Klimatyzacja to prosty mechanizm, który składa się z części nisko i wysokociśnieniowej połączononymi aluminiowymi rurkami. Układ składa się także ze sprężarki i skraplacza. Natomiast w obiegu krąży czynnik chłodzący, który odpowiada za obniżanie temperatury powietrza trafiającego do wnętrza auta.

Układ klimatyzacji nie lubi nudy. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie ciągłej sprawności układu podnosząc jej wydajność i efektywność poprzez systematyczne włączanie przycisku klimatyzacji. Jeśli zrezygnujemy również z systematycznego seriwsowania, to doprowadzimy do pogorszenia efektywności działania układu. Dodatkowo istnieje ryzyko uszkodzeń podzespołów, ponieważ coraz mniejsza ilość czynnika chłodzącego obniża skuteczność smarowania, co w konsekwencji może doprowadzić do zatarcia kompresora. Jeśli zrezygnujemy z klimatyzacji w aucie to przyczynimy się także do wystąpienia korozji na elementach ciernych sprzęgła sprężarki.

Posiadamy w swojej ofercie wysokiej jakości ręczną prasę hydrauliczną do węży niskociśnieniowych niemieckiej firmy ECKSTEIN. Nasz sprzęt idealnie sprawdzi się w naprawach klimatyzacji zarówno w warsztatach samochodowych, jak i u klientów indywidualnych trudniących się naprawą układów klimatyzacji.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą na naszej stronie w zakładce - produkty- klimatyzacja. Dodatkowych informacji udzielimy również pod numerem telefonu +48 91 562 05 70 oraz w siedzibie naszej firmy w Stargardzie, ul. Przemysłowa 8.

Polecamy.

«powrót