2021-02-22

Czym jest rozdzielacz hydrauliczny?


Czym jest rozdzielacz hydrauliczny?

Rozdzielacz hydrauliczny to urządzenie, którego zadaniem jest ustalenie kierunku w którym przepływać ma ciecz stosowana w układzie hydraulicznym (funkcja wywrotu). Przy jego pomocy możemy sterować siłownikami oraz silnikami hydraulicznymi. Natomiast jeżeli z jakiegoś powodu nastąpi nagły brak przepływu w układzie, to rozdzielacz chroni pompę przed przeciążeniem.

Rozdzielacze hydrauliczne ze względu na rozwiązania konstrukcyjne dzielimy na:

W rozdzielaczu suwakowym częścią roboczą jest suwak kierowany elektrycznie lub mechanicznie w wewnętrznym ogniwie cylindra. Przestawienie położenia suwaka decyzuje w jakim kierunku popłynie ciecz, przy jednoczesnym zamknięciu dopływu w inną stronę. W rozdzielaczu gniazdowym (zwanym także grzybkowym bądź zaworowym) regulacja odbywa się przy pomocy kulki, która pod naciskiem sprężyn otwiera bądź zamyka trasę przepływu. Dzięki temu uzyskujemy wysoką szczelność i zapobiegamy ewentualnym wyciekom. W rozdzielaczu iskrobezpiecznym za regulację odpowiada tłoczek, którego ruch następuje w chwili podania napięcia na cewkę, natomiast powrót tłoczka realizowany jest poprzez sprężynę.

Zastosowanie rozdzielaczy hydraulicznych w następujących dziedzinach przemysłu:

W naszej ofercie polecamy Państwu rozdzielacze monoblokowe jedno i wielosekcyjne, a także rozdzielacze suwakowe - sterowane ręcznie, elektrycznie, pneumatycznie lub hydraulicznie. Ponadto posiadamy rozdzielacze 1 – 7 sekcyjne o różnych przepływach i ciśnieniach. Oczywiście polecamy także akcesoria takie jak: joistiki, linki i cięgła.

Więcej informacji o działaniu rozdzielaczy uzyskają Państwo pod numerem telefonu +48 91 562 05 70 oraz w siedzibie naszej firmy w Stargardzie, ul. Przemysłowa 8.

«powrót