+48 91 562 05 70

2021-03-19

Do czego służą manometry?


Do czego służą manometry?

Manometry służą do mierzenia ciśnienia wody oraz gazów, gdzie występuje duża dynamika zmian ciśnienia i podatność na drgania oraz wibracje. Głównie wykorzystywane są w hydraulice siłowej, gazownictwie, kanalizacji, ciepłownictwie oraz wodociągach. Dzięki manometrom jesteśmy w stanie kontrolować ciśnienie w układach hydraulicznych, czy innych instalacjach. Dobór i instalacja manometrów zależy od tego, do jakiego zastosowania go potrzebujemy oraz od możliwości wykonania przyłączenia w danym segmencie obwodu. Oczywiście dobór musi zależeć także od uwzględnienia wstrząsów, pulsacji ciśnienia czy potencjalnych poziomów przeciążenia.

W naszej ofercie hydrauliki siłowej znajdą Państwo szeroki wybór manometrów glicerynowych włoskiego producenta - firmy ITALMANOMETRI oraz innych producentów. Manometry te działają na zasadzie zmiany kształtu rurki Bourdona, która odkształca się liniowo pod wpływem ciśnienia. Na końcu rurki zamontowana jest dźwignia pokazująca odkształcenie się rurki na mechanizm zębatkowy, natomiast zamontowana wskazówka pokazuje aktualne wskazanie urządzenia. Wnętrze takiego manometru wypełnione jest cieczą zwaną gliceryną, która tłumi drgania wskazówki.

W stałej sprzedaży posiadamy solidne manometry w obudowie ze stali nierdzewnej o ciśnieniach od 1 do 1000 bar z przyłączeniem radialnym lub tylnym, gwinty metryczne i calowe. Średnice tarczy urządzenia to fi 63 i fi 100 mm. Nasz dział sprzedaży oferuje Państwu także węże i złącza pomiarowe.

Pełna nasza oferta hydrauliki siłowej, w tym manometrów, dostępna w zakładce "produkty" oraz pod numerem telefonu +48 91 562 05 70. Zapraszamy do współpracy kontrahentów z całego kraju, a zamówiony towar wysyłamy spedycją.

Polecamy.

«powrót