2022-02-26

Czym są i do czego służą zakucia interlock (4SH)?


Czym są i do czego służą zakucia interlock (4SH)?

Zakucia interlock 4SH dedykowane są do węży typu 4SH, R13 i R15. W celu prawidłowego zakucia tych końcówek konieczne jest zastosowanie pozostałej armatury interlock, (najlepiej tego samego producenta). Zakucia interlock występują w pełnej gamie gwintów tj. gwinty metryczne, calowe BSP, calowe UNF oraz zakucia flanszowe.

Co charakteryzuje zakucia interlock (4SH)?

Zakucia interlock 4SH wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie panuje najwyższe ciśnienie.  W zestawie z wężami 4SH, R13 i R15 możemy je znaleźć w ciężkim sprzęcie, maszynach budowlanych itp. Ten rodzaj zakuć do węży różni się od innych kilkoma szczegółami. Pierwszą cechą szczególną zakuć interlock 4SH jest choinka. Element ten wchodzi bezpośrednio do węża, w przypadku tego modelu zakucia jest dłuższy niżeli w przypadku innych dostępnych końcówek.

Drugą charakterystyczną cechą zakuć interlock 4SH jest tak zwany podwójny zamek. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania połączenie po zaciśnięciu opiera się na dwóch elementach: na zamku występującym w każdym zakuciu, oraz na dodatkowym zamku zlokalizowanym tylko w interlock 4SH. Tak stworzone połączenie jest niezwykle trwałe i praktycznie bezawaryjne. Do węży i zakuć tego typu powinniśmy stosować również odpowiednie tulejki, również wyposażone w dwa zamki.

Klasyczne końcówki należy poddać skórowaniu zewnętrznemu przed zakuciem. W przypadku zakuć interlock 4SH konieczne jest zarówno skórowanie zewnętrzne jak i wewnętrzne wykonywane przy pomocy profesjonalnej skórowarki. Dzięki temu zabiegowi wąż hydrauliczny jest idealnie dopasowany do zakucia, co jest ogromnie istotne w przypadku pracy z tak wysokimi parametrami ciśnienia.

«powrót