Produkcję węży hydraulicznych rozpoczyna się od nałożenia gumy na rdzeń. Następnie wąż oplatany jest odpowiednią ilością stali. W przypadku nakładania kilku warstw oplotów stalowych oddziela się je cienką warstwą gumy. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie przewodu poprzez nałożenie zewnętrznej warstwy gumy. Aby produkt był w pełni gotowy, należy usunąć rdzeń i umieścić ewentualne znakowanie. Z węży hydraulicznych produkuje się przewody, które powstają przez ucięcie węża i dobór odpowiedniego oprzyrządowania, w tym zakucia.
Przewody to węże hydrauliczne, które zostały ucięte na odpowiednią długość i zakute, czyli trwale połączone z odpowiednią końcówką. Do produkcji przewodów hydraulicznych wykorzystuje się przecinarki, które mogą być wyposażone w tarcze gładkie, zębate lub diamentowe. Mają też wbudowane przyrządy miernicze i systemy odciągowe. Następnie, na końcówkę węża nakładana jest tuleja zaciskowa, którą przytwierdza się przy użyciu zakuwarki do węży. Korzystając z niej, należy wybrać odpowiednią średnicę zakucia. Ostatnim etapem jest zaprasowanie tulejki. W przypadku węży multispiralnych stosuje się też skórowarkę, która potrzebna jest do usunięcia warstwy gumy, w celu nałożenia tulei.
Przed rozpoczęciem produkcji przewodu hydraulicznego należy wybrać rodzaj zakucia i jego ustawienie oraz wskazać średnicę i długość węża. Ponadto należy określić czy produkt musi mieć konkretne certyfikaty, znakowanie, zaślepienie, właściwości oraz jego ciśnienie pracy. Wyróżnia się m.in. węże niskociśnieniowe stosowane do paliwa oraz wysokociśnieniowe stosowane do olejów hydraulicznych. Przewody różnią się również ilością oplotów stalowych, których zadaniem jest ochrona przed wyciekiem płynu. Produkuje się m.in. węże typu 1SN, czyli jednooplotowe oraz 2SN, 4SP, 4SH i 6SH. Z kolei zakucia dzieli się na metryczne, calowe, kołnierzowe, a wśród sposobów zakuwania końcówek wyróżnia się systemy typu ParLock, Interlock i Parkrimp.