2022-09-29

Węże przemysłowe jako element systemów klimatyzacji


Węże przemysłowe jako element systemów klimatyzacji

Węże przemysłowe znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do wielu gałęzi przemysłu. Wykorzystywane są do transportu różnego rodzaju substancji, m.in. cieczy, olejów i gazów. Węże charakteryzują się wysoką elastycznością, dzięki czemu mogą być łączone z ruchomymi elementami maszyn. Aby gwarantowały bezpieczeństwo pracy, muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju transportowanych substancji. Wyróżnia się m.in. węże chemoodporne, antystatyczne oraz trudnościeralne. Węże przemysłowe używane są też do wyciągów dymów spawalniczych, wentylatorów oraz klimatyzatorów.

Jakie węże przemysłowe stosować do klimatyzacji?

Węże przemysłowe wykorzystywane do klimatyzatorów muszą być dostosowane do pracy w wysokich temperaturach, ponieważ odprowadzają gorące powietrze. Jednocześnie, konieczna jest ich odporność na wysokie ciśnienie i niskie temperatury, które osiągane są dzięki czynnikowi chłodzącemu. Bardzo ważny jest też dobór węży o wysokiej szczelności, ponieważ wyciek substancji stosowanych w klimatyzatorach jest zagrożeniem dla ludzi i środowiska. Węże do klimatyzatorów wykonane są z różnych metali, m.in. z miedzi. Mają też właściwości, które zapewniają redukcję hałasu i drgań.

Czym charakteryzują się węże w klimatyzacji samochodowej?

Węże przemysłowe wykorzystywane w samochodowych układach klimatyzacji muszą być odpowiednio dobrane do charakterystyki danego układu. W tych systemach używane są głównie węże gumowe odporne na freon. Czasami od strony wewnętrznej pokryte są warstwą poliamidu lub nylonu. Zapobiega to przenikaniu freonu do środowiska naturalnego, przyczyniając się do jego ochrony. W naszej ofercie posiadamy węże do klimatyzacji cienko i grubościenne ze wzmocnieniem tekstylnym, a także węże z oplotem stalowym. Węże przemysłowe przeznaczone do układów klimatyzacji charakteryzują się lekkością i elastycznością. Ciśnienie robocze waha się od 35bar do 70bar, a temperatura pracy -40°C  do 135°C.

«powrót