2022-11-07

Które węże hydrauliczne są najbardziej uniwersalne?


Które węże hydrauliczne są najbardziej uniwersalne?

Węże hydrauliczne to produkty stosowane do różnego rodzaju urządzeń hydraulicznych. Mogą być wykonane z gumy, kauczuku, polichlorku winylu, mieszanek EPDM, poliuretanu lub PVC i mieć oploty stalowe bądź wykonane ze spirali tworzywowej, np. syntetycznego włókna. Większość węży uniwersalnych jest dostosowana do pracy w temperaturze od -40°C do 100°C, a krótkotrwale mogą być poddawane działaniu temperatury 125°C. Wysokiej jakości węże hydrauliczne oferują producenci Vitillo, Eaton,  Exitflex.

Do transportu, jakich substancji można stosować węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne ogólnego przeznaczenia głównie nadają się do czynników roboczych, takich jak olej hydrauliczny, olej mineralny, oleje na bazie glikolu albo estrów syntetycznych. Mogą być stosowane również do transportu zimnej wody, a także do tłoczenia sprężonego powietrza mającego do 80°C. Używane są też do przesyłu niektórych płynów hydraulicznych, chemikaliów produkowanych na bazie wody, a część z nich również do transportu mgły olejowej. Wykorzystywane są m.in. w przemyśle górniczym i w leśnictwie, a także w różnego rodzaju narzędziach i maszynach hydraulicznych stosowanych w budownictwie i rolnictwie, np. w koparkach, wywrotkach i dźwigach.

Jakie są zalety węży hydraulicznych?

Węże hydrauliczne stanowią stałe wyposażenie firm z różnych branży przemysłu. W razie nagłej awarii mogą zastąpić uszkodzony przewód, dzięki czemu zapewniają ciągłość pracy. Wysokiej jakości węże hydrauliczne są elastyczne, odporne na niekorzystnie działanie promieni UV oraz zniszczenia mechaniczne.

«powrót