2022-12-20

Które komponenty są niezbędne do produkcji siłowników hydraulicznych?


Które komponenty są niezbędne do produkcji siłowników hydraulicznych?

Wybierając producenta siłowników hydraulicznych, z którym planuje się nawiązać współpracę, warto zwrócić uwagę na możliwość spersonalizowana produktu. Dobór średnic tłoka i tłoczyska zależny jest od ciśnienia w układzie hydraulicznym oraz od obciążeń, z którymi siłownik musi sobie poradzić. Przed przystąpieniem do produkcji należy określić średnicę tłoka i tłoczyska, długość i skok siłownika, rodzaje mocowań oraz gwinty przyłączy. 

Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne stosowane są w układach hydraulicznych maszyn rolniczych oraz urządzeń stosowanych w warsztatach i zakładach przemysłowych. Wyróżnia się m.in. podział siłowników na jednostronnego i dwustronnego działania, teleskopowe i zwykłe. Zasada działania siłowników hydraulicznych jest bardzo zbliżona. Do siłownika wtłaczane jest za pomocą pompy medium robocze, które powoduje przesuwanie się tłoka. Cylindry zamieniają energię ciśnienia cieczy na energię mechaniczną. Wybierając producenta siłowników hydraulicznych, warto zwrócić uwagę na jakość oraz rodzaj surowca wykorzystany do ich produkcji.

Jakie elementy wykorzystuje się do produkcji siłowników hydraulicznych?

Do produkcji siłowników hydraulicznych wykorzystywane są: dławice, tłoki, dna, przyłącza, mocowania (tzw. uszy) oraz pręty i rury.  Części, takie jak m.in. rury cylindrowe i pręty tłoczyskowe muszą wyróżniać się wysoką odpornością na korozję oraz nieznaczną chropowatością. Pręty produkowane są ze stali chromowanej. Uszczelnienia muszą być dobrane do maksymalnego ciśnienia roboczego.

«powrót