+48 91 562 05 70

Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa polega na przekazywaniu energii z wykorzystaniem cieczy roboczej. Ciecz przepływa pod ciśnieniem pomiędzy poszczególnymi elementami układu hydraulicznego, który umożliwia działanie maszyn o różnym przeznaczeniu. Najważniejsze elementy takiego układu to:

Układy działające w oparciu o hydraulikę siłową gwarantują zarówno dużą moc, jak i wyjątkową precyzję. Dlatego zastosowanie hydrauliki siłowej jest współcześnie tak szerokie. Maszyny z takimi układami wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu: w górnictwie i rolnictwie, w branży budowlanej, lotniczej i motoryzacyjnej. Układy hydrauliki siłowej często wybierane są zamiast systemów mechanicznych i elektrycznych.

Hydraulika siłowa – oferta

Od samego początku istnienia firmy Hydro-Flex naszym celem było i jest dostarczanie produktów najwyższej jakości w rozsądnych cenach. Silna współpraca z producentami zagranicznymi i krajowymi pozwalają nam zrealizować niemal każde zamówienie z zakresu hydrauliki siłowej. W naszej ofercie znajdą Państwo elementy renomowanych producentów: Exitflex, Vitillo, Semperit, Rastelli Raccordi, Dnp, Inteva, Uniflex, Dicsa, PH, Polyhose i innych. Oferujemy Państwu także węże hydrauliczne marki MultiPRESS.

Oprócz wymienionych już wyżej podstawowych elementów układów hydrauliki siłowej – takich jak pompy, siłowniki hydrauliczne i przewody różnego typu – firma Hydro-Flex oferuje również m.in. zakucia do węży, tuleje zaciskowe, elementy złączne, manometry, rury precyzyjne i uchwyty do rur, urządzenia do produkcji przewodów hydraulicznych. Prowadzimy też działalność w zakresie produkcji oraz serwisu węży hydraulicznych, zajmujemy się produkcją i regeneracją siłowników hydraulicznych a także oferujemy usługi obróbki CNC i gięcia rur CNC. Prowadzimy również całodobowy serwis węży hydraulicznych w siedzibie naszej firmy.