Zakucia do węży


hydro flex

Dostarczamy pełen zakres zakuć do węży hydraulicznych. W naszym magazynie znajdują się wszystkie możliwe typy i rodzaje końcówek do węży. Sprzedajemy zakucia calowe BSP oraz UNF (JIC), zakucia metryczne, zakucia flanszowe, zakucia oczkowe czy też armaturę INTERLOCK. Zakucia dostępne są w wersji: stal ocynkowana, stal nierdzewna oraz cynk-nikiel.

Zakucia do węży hydraulicznych – oferta

Dla zapewnienia wydajnej, bezpiecznej i bezawaryjnej pracy przewodów niezbędne jest dobranie odpowiednich zakuć do węży. Chodzi przede wszystkim o ich średnicę, dopuszczalność określonej temperatury i ciśnienia, dopasowanie odpowiednich rozmiarów jak również rodzajów gwintów.

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo:

 • Końcówki z gwintami metrycznymi – DKS, DKOS, CES, DKL, DKOL, CEL
 • Końcówki z gwintami calowymi BSP – AGR, DKR
 • Końcówki z gwintami calowymi UNF – AGJ, DKJ, AORF, ORF
 • Zakucia INTERLOCK
 • Zakucia flanszowe – SFL, SFS, SFS CAT, SFS SUPERCAT
 • Zakucia oczkowe – RNM, RNR
 • Zakucia nietypowe – AGR-K, AGN, DK TOYOTA, DK KOMATSU, ROS, DKM
 • Gwinty wewnętrzne (nakrętki) występują u nas w wersji prostej, kątowej 45° oraz kątowej 90°. W zależności od typu końcówki posiadamy zakucia w wersji z nakrętką drutowaną (na wysokie ciśnienia), SV (długi gwint), FL (uszczelnienie płaskie), z nakrętką luźną czy też z nakrętką rolowaną (tłoczoną).

  Najpopularniejsze końcówki do węży hydraulicznych to zakucia z gwintami metrycznymi oraz zakucia z gwintami calowymi BSP. Te pierwsze, dominujące w Polsce i wschodniej Europie, opierają się na 24-stopniowym stożku. Końcówka męska łączy się w nich z żeńską na dopasowanych do siebie stożkach. Połączenia metryczne występują w wersjach z oringiem lub bez (uszczelnienie metal w metal), w wersji „lekkiej” L i „ciężkiej” S. Wersję lekką stosujemy na ciśnienia do 250 bar, a wersję ciężką na 350 bar. Często wykorzystuje się również zakucia z gwintami calowymi BSP, nazywane „brytyjskimi”. W tym przypadku mamy do czynienia z uszczelnieniem półkolistym na 60-stopniowym stożku.

  Dzięki współpracy ze znanymi na całym świecie producentami tych elementów (m.in. Vitillo, Rastelli-Racordi), jesteśmy w stanie zapewnić Państwu niezawodny asortyment o wysokiej jakości. Wszystkie oferowane przez nas zakucia do węży testowane są pod względem bezpieczeństwa i wytrzymałości. Z pewnością u nas każdy znajdzie końcówkę jakiej szukał. Zapraszamy do kontaktu!

  Skontaktuj się

  «powrót