+48 91 562 05 70

Zakucia do węży


zakucia do węży, końcówki, tuleje

Dla zapewnienia wydajnej, bezpiecznej i bezawaryjnej pracy przewodów niezbędne jest dobranie odpowiednich zakuć do węży. Są to metalowe końcówki, które muszą zostać dopasowane do parametrów technicznych przewodu oraz do źródła zasilania i danego medium. Chodzi przede wszystkim o ich średnicę, dopuszczalność określonej temperatury i ciśnienia, dopasowanie odpowiednich rozmiarów jak również rodzajów gwintów.

Zakucia do węży hydraulicznych – oferta

Firma Hydro-Flex oferuje pełen zakres zakuć do węży hydraulicznych. Najpopularniejsze są zakucia z gwintami metrycznymi oraz zakucia z gwintami calowymi BSP. Te pierwsze, dominujące w Europie, opierają się na 24-stopniowym stożku. Końcówka męska łączy się w nich z żeńską na dopasowanych do siebie stożkach. Połączenia metryczne występują w wersjach z oringiem lub bez, mogą występują w wersji „lekkiej” L i „ciężkiej” S. Wersję ciężką zakucia stosuje się przy wyższych ciśnieniach roboczych. Przykłady końcówek z gwintami metrycznymi to: DKL, DKOL, DKS, DKOS, CEL, CES.

Często wykorzystuje się również zakucia z gwintami calowymi, nazywane „brytyjskimi” lub BSP. W ich przypadku mamy zwykle do czynienia z gwintami równoległymi na całej długości, choć występują również gwinty stożkowe. Najpopularniejsze typy zakuć z gwintami calowymi to DKR i AGR. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także inne rodzaje zakuć do węży, są to m.in.:

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami tych elementów (m.in. Vitillo, Rastelli-Racordi) jesteśmy w stanie zapewnić Państwu asortyment niezawodny i wysokiej jakości. Wszystkie oferowane przez nas zakucia do węży testowane są pod względem bezpieczeństwa i wytrzymałości. Gwarantujemy, że nasz asortyment spełni oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. W przypadku zakuć nietypowych możemy zlecić wykonanie takich elementów, o ile zostaną spełnione warunki produkcyjne (ilość, czas realizacji, ew. dostarczony rysunek techniczny). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zakuć do węży hydraulicznych.

«powrót