Węże teflonowe PTFE


hydro flex

W ofercie naszej firmy znajdziecie dwa dostępne typy węży teflonowych PTFE:

 • Węże teflonowe gładkie
 • Węże teflonowe karbowane
 • Węże teflonowe karbowane dzięki swojej charakterystycznej budowie są elastyczniejsze, dlatego mogą być użyte w ruchomych częściach maszyn. Węże teflonowe gładkościenne nie są tak elastyczne jak karbowane, ale za to mogą pracować na wyższych ciśnieniach.

  Węże teflonowe posiadają wzmocnienie w postaci zewnętrznego oplotu ze stali nierdzewnej. Są nazywane wężami uniwersalnymi, ponieważ wytrzymują skrajne warunki i temperatury. Węże PTFE mają zastosowanie w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej i samochodowej. Wykorzystuje się je zatem wszędzie tam, gdzie wymagane są takie cechy jak odporność chemiczna na większość substancji i praca w szerokim zakresie temperatur (od -70°C do +260°C). Ponadto są trudnopalne i odporne na ścieranie. Węże teflonowe PTFE stosowane są do takich mediów jak: para wodna, gorące oleje oraz wszelkie związki chemiczne. Do tego rodzaju węży używamy specjalnych tulejek bezzębnych tj. gładkich, gdzie działa sama siła zacisku. Zęby mogłyby uszkodzić teflon.

  Nasza oferta węży teflonowych opiera się w dużej mierze na produktach światowej marki Polyhose, obsługującej między innymi firmę Caterpillar. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży. Nasz asortyment obejmuje także inne rodzaje węży takie jak węże termoplastyczne.

  Skontaktuj się





  «powrót